Ринок нерухомості можна розділити на дві категорії - первинний і вторинний вид власності.

Первинний ринок – це різні новобудови, тобто це нерухомість, яка ще не перебувала у власності. Покупець купує абсолютно нову квартиру, що побудували нещодавно.

Тепер розберемо, що таке вторинний ринок. Виходячи із назви можна зрозуміти що вторинне житло - це житло з «історією», тобто придбана нерухомість вже не «першої свіжості» і у неї був власник.

Звичайно, покупці прагнуть придбати саме новобудову, але чому?...

Вторинний ринок

Первинний ринок

Вторинний ринок – це сантехніка яка вже «віджила» своє. В новобудовах же все новеньке.

Те саме і з проводкою. До того ж стара проводка часто не витримує сучасних напруг.

В новобудовах просторі і світлі сходові клітки

Старі ліфти вже давно використали свій ресурс. Крім того що вони тісні і ними просто страшно їздити. В новобудовах – сучасні і просторі новенькі ліфти

А ще – купуючи житло у вторинному ринку, ви ніколи напевно не знаєте що там відбувалось раніше. Тоді як купуючи нове житло ви впевнені в тому що в його стінах ваша історія – перша.

В новобудовах Ви можете оформити житло на свій власний смак, тобто зробити ремонт “з нуля”, широкий вибір сучасних планувань, та багато інших плюсів. За кількістю плюсів цей вид нерухомості значно виграє у порівнянні з вторинною нерухомістю.

То чи варто купувати квартиру в Івано-Франківську на вторинному ринку?

Ретельно аналізувати ринок первинного та вторинного житла потрібно починати з різниці в їх вартості. Первинний ринок нерухомості зазвичай пропонує квартири дешевше ніж вживані. А на етапі будівництва купівля квартири обійдеться в рази дешевше ніж в зданій в експлуатацію. Наприклад, вторинна двокімнатна квартира з ремонтом, площею 68 кв.м. по вул. Чорновола коштує $48 000, а нещодавно здана, за такими ж параметрами $33 000. А якщо купувати таку ж на етапі будівництва – це буде ще дешевше.

Недоліки вторинного ринку

 • Сама суть вторинного ринку житла передбачає деякі ризики із якими стикаються потенційні покупці. Ніколи не можна бути впевненим у тому, що ви придбаєте якісну нерухомість.
 • Косметичний ремонт дуже просто може сховати сирі, нерівні стіни та огріхи будівників радянського періоду.
 • На момент продажу попередній власник може штучно обігріти квартиру за для того, щоб довести, що вона тепла. Звісно, після заселення нового власника очікує неприємний сюрприз.
 • Труби водопроводу та каналізації, у будинках, побудованих за часів СРСР, можуть бути замінені саме у вашій квартирі, але нема гарантії, що це зробили й ваші сусіди. Тож система буде давати збої із часом.
 • Мідні дроти дуже рідко використовувались раніше при будівництві. Алюмінієва проводка не витримує сучасних навантажень, тож ви будете здивовані, що не зможете підключити навіть пилосос.
 • При огляді квартири вторинного ринку, у більшості випадків, ви не зможете виявити недоліки шумоізоляції. Тому, чи будете ви чути активність сусідів ви зможете дізнатись тільки вночі, коли інші звуки утихнуть.
 • Ви можете ніколи не дізнатись що відбувалось у «вживаній» квартирі раніше і яка насправді в неї історія.

Які ще переваги у первинного ринка перед вторинним

 • Звільняєтесь від обов’язку сплачувати податок у Пенсійний Фонд та військового збору.
 • Сплачуєте тільки за той ремонт, із використанням тих матеріалів, які ви бажаєте. Ви можете оформити житло на власний розсуд та створити саме свою неповторну атмосферу.
 • Зручна парковка, дитячий майданчик, місця для прогулянок – все це вже включено у вартість квартири.
 • Світлий, просторий під’ізд, широкі сходи та зручні місця загального користування.
 • Сучасна електропроводка та система водопроводу і каналізації, індивідуальне опалення, які не потребують технічного обслуговування більш ніж 50 років. Тому не потрібно витрачати безліч грошей на заміну старих труб, сантехніки тощо, адже будинок абсолютно новий.
 • Якісні, металопластикові вікна та броньовані двері.
 • Можливість придбати гараж у вашій новобудові.
 • Сучасна теплоізоляція, яка не дозволить витрачати зайві гроші на опалення та конденціювання.
 • Ціна на нерухомість буде лише зростати і якщо виникне необхідність – ви завжди можете продати об’єкт.
 • Можна не перевіряти «історію». Потрібно лише перевірити забудовника і переконатись, що будівництво здійснюється згідно із чинним законодавством.

Що ж краще? Вибір за вами!

Відділ продаж
Моб.: 099 98 008 89 
Моб.: 097 98 008 89

Головний офіс
м. Івано-Франківськ
вул. Грушевського 22а / 6 поверх

Приєднуйтесь до нас

Цитадель на Youtube  Цитадель на Facebook  Цитадель на Google +