• Наші об'єкти будівництва
  • Додати нерухомість
  • Знайти нерухомість
  • Новобудови Новобудови з ремонтом Вторинний ринок Комерційна нерухомість

    Ціна $

    Кількість кімнат

    Площа, м²

Яку нерухомість вигідніше здавати: комерційну чи житлову?

Багато інвесторів проводять дослідження ринку нерухомості для отримання відповіді на наступне питання,  яку нерухомість все-таки здавати в оренду вигідніше - житлову або комерційну?

Взагшалі, однозначної відповіді на користь одного з видів нерухомості немає, і бути не може, так як присутні комерційні та фінансові ризики. Але найчастіше, для серйозних вкладень комерційна нерухомість краще. Експерти підтверджують швидшу окупність офісної нерухомості, але при цьому вкладення капіталу в неї мають деякі особливості, через які процес отримання доходу стає більш складним.

Якщо говорити про житлову нерухомість, то передача її в оренду вигідна тим, хто, наприклад, вступив в права спадкування цим майном або отримав будинок в подарунок, але окупність такого інвестиційного вкладення може розтягнутися на довгі роки.

Однак фінансові інвестиції в комерційну нерухомість схильні особливим ризикам, так як на них в більшій мірі впливають кризи в економіці країни. Також ці капіталовкладення мають і інші ризики: кількість необхідних коштів може бути розрахована невірно і в результаті є небезпека придбання спочатку неліквідного і збиткового об'єкту. Крім цього, і оформлення паперів з комерційної нерухомості змусить витратити більше часу, ніж у випадку з нерухомістю жилою. Особливості оподаткування та обсяг витрат на ремонт теж необхідно враховувати: у випадку з комерційною нерухомістю вони в кілька разів вище, ніж з житловою.

Але фінансові відносини у орендарів комерційних об'єктів набагато стабільніші, ніж у наймачів житлових приміщень. Беручи в оренду території комерційної спрямованості, орендарі зацікавлені в підтримці об'єкта в належному стані, тому що саме таким чином вони формують у своїх клієнтів так необхідний їм імідж. Цією якістю не можуть похвалитися орендарі житла.

Дохід від оренди комерційної нерухомості.

Окремий момент обговорення це, звичайно, дохід. Не секрет, що комерційні площі дозволяють підвищити в кілька разів дохід в порівнянні з аналогічними житловими площами. Перед будь-яким придбанням нерухомості дуже важливо оцінити її фінансовий стан. Тим більше, якщо об'єкт вже знаходиться в оренді. Проводячи аналіз прибутковості, цілком можливо спрогнозувати майбутню рентабельність об'єкта нерухомості.

Не будемо забувати, що управління декількома житловими об'єктами, що знаходяться в різних районах міста і управління, наприклад, торговим центром - дві речі, які навіть не піддаються порівнянню. Тим більше, коли житлова площа здається на невизначений, але недовгий термін, а комерційний об'єкт - на роки. Звичайно, є варіант управління за допомогою послуг спеціальних компаній, але знову-таки це зажадає додаткових вкладень.

Підводячи підсумок, можна зробити висновок про те, що здавати комерційну нерухомість вигідно, але це вимагає значних коштів і непоганого знання самого ринку нерухомості. А вкладаючи невеликі грошові кошти в житлову нерухомість, можна мати стабільний дохід без великого ризику. Але все-таки, якщо ви купуєте нерухомість для використання її в якості об'єкта оренди, вдумливо проаналізуйте об'єкти комерційної спрямованості.

Відділ продаж
Моб.: 099 98 008 89 
Моб.: 097 98 008 89

Головний офіс
м. Івано-Франківськ
вул. Грушевського 22а

Приєднуйтесь до нас

Цитадель на Youtube  Цитадель на Facebook  Цитадель на Google +