• Наші об'єкти будівництва
 • Додати нерухомість
 • Знайти нерухомість
 • Новобудови Новобудови з ремонтом Вторинний ринок Комерційна нерухомість

  Ціна $

  Кількість кімнат

  Площа, м²

Як працювати з агентством нерухомості: корисні рекомендації


1. Вибирайте надійне агентство

В Україні не передбачається ліцензування діяльності агентств нерухомості, тому в цій сфері формується сприятливе середовище для реалізації шахрайських схем.

При відвідуванні офісу агентства необхідно з'ясувати, чи є куточок для клієнтів з важливою інформацією та книгою скарг і пропозицій. Фірми-одноденки зазвичай нехтують створенням інформаційного поля.

У кожному агентстві клієнту призначається певний ріелтор, з яким він буде працювати. І ще до початку роботи слід перевірити наявність у ріелтора довіреності, що дозволяє підписувати документи від імені агентства.

2. Ретельно перевіряйте договори

Будь-який договір, який укладається з агентством нерухомості, потребує ретельної перевірки. Прочитайте всі сторінки, при необхідності задайте питання, уточніть спірні моменти.

Договір про надання послуг

У цьому договорі має бути зазначено:

 • назва послуг;
 • умови співпраці;
 • вартість і порядок оплати;
 • термін дії договору.

Уважне прочитання договору, в тому числі і тексту, написаного дрібним шрифтом внизу сторінок, дозволить уникнути підводних каменів. Часто в договорах бувають виноски, де вказані невигідні або неприйнятні для клієнта умови.

Підписувати договір, в якому є пункт про обмеження кількості переглядів об'єкта нерухомості, не варто, так як ця умова скорочує число доступних варіантів.

Дуже важливо, щоб договір передбачав можливість надання ріелтором довідок і документів, що підтверджують юридичну чистоту нерухомості.

Договір доручення

Цей документ дає більше прав ріелтору, ніж договір про надання послуг. У ньому вказується, що ріелтор є посередником і в установлений строк може виконувати різні дії за дорученням власника об'єкта нерухомості: отримувати аванс або заставу, укладати договір, узгоджувати різні моменти з потенційним покупцем.

Підписувати такий договір рекомендується тільки в тому випадку, якщо є впевненість в надійності агентства. Особлива увага при цьому бажано приділити пункту, в якому є такі повноваження посередника.

Договір найму

При оренді нерухомості укладається договір найму. Він буде короткостроковим, якщо оформляється менш ніж на 1 рік, або довгостроковим, якщо укладається на 1-5 років. Термін договору іноді не вказується, тоді, як правило, він діє протягом 5 років.

У цьому договорі особливо уважно потрібно ознайомитися з умовами дострокового розірвання. Якщо ж таких немає, то дії орендодавця щодо розірвання договірних відносин і виселенню мешканців будуть не правомірними до закінчення терміну дії договору.

Оренда житла завжди передбачає внесення застави в розмірі місячної плати. При цьому в договорі повинні бути прописані правила повернення застави в тому випадку, якщо мешканці вирішать з'їхати завчасно. Іноді застава не повертається, або мешканці отримують назад тільки його частину.

У договорі найму може бути пункт про підвищення орендної плати. У ньому вказується, наскільки орендодавець може підвищити оренду, наприклад, в процентному співвідношенні до початкової вартості і в річному вираженні. Якщо такого пункту немає, то власник нерухомості може підвищити вартість тільки один раз в рік, попередньо письмово повідомивши про це мешканців.

Тим, хто планує знімати квартиру на тривалий термін, рекомендується уточнити, чи можна робити в квартирі ремонт і міняти обстановку. Часто в договорі прописано, що квартиру потрібно залишити в первісному стані.

3. Розрахунок з агентством за операцію купівлі-продажу

Оплатити послуги в повному обсязі відразу пропонують тільки шахраї. Не варто на це погоджуватися. Надійний посередник запропонує схему оплати, яка буде зручна не тільки йому, але і клієнтові.

Так, наприклад, ріелтор може попросити аванс в розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а решту суми запропонує клієнтові внести вже після здійснення угоди. Агентство може розглядати акредитив або банківський переказ на рахунок організації. Акредитив має на увазі відкриття спеціального рахунку в банку, на який клієнт заздалегідь вносить кошти. З такого рахунку агентство отримає гроші тільки після виконання своїх зобов'язань і реєстрації прав власності на об'єкт нерухомості.

4. Оплата послуг з оренди житла

Середня вартість послуг ріелторів становить 50% від суми щомісячної орендної плати. Але у великих містах вартість може досягати і 100%.

Оплачувати послуги агентства може як орендар, так і орендодавець, але незалежно від цього, оплата проводиться в момент укладання договору найму і передачі ключів. Якщо ж надійде пропозиція внести невеликий задаток, в розмірі 5-10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ще перед переглядом квартири, відразу потрібно задуматися про шахрайство. Надійні агентства ніколи не пропонують таке своїм клієнтам. З подібним шахрайством часто стикаються потенційні орендарі: ріелтор, який є шахраєм, пропонує звернулася людині дуже хороший варіант житла за невисокою вартістю і попереджає, що якщо не внести аванс зараз, то ця квартира буде запропонована іншому. Шахраї дуже тонко впливають на психіку, тим самим спонукаючи до рішучих дій, а потім обривають зв'язок і пропадають назавжди.

При укладанні договору потрібно уважно ознайомитися з документами на квартиру, документами що засвідчують особу господаря і ріелтора, і тільки після цього вносити оплату послуг. Слід остерігатися «чорних ріелторів», які знімають квартиру на добу, приводять туди клієнта і знайомлять з підставним господарем, а на наступний день приходить справжній господар і просить звільнити квартиру.

Відділ продаж
Моб.: 099 98 008 89 
Моб.: 097 98 008 89

Головний офіс
м. Івано-Франківськ
вул. Грушевського 22а

Приєднуйтесь до нас

Цитадель на Youtube  Цитадель на Facebook  Цитадель на Google +