Перейти на новий сайт!
  • Наші об'єкти будівництва
  • Додати нерухомість
  • Знайти нерухомість
  • Новобудови Новобудови з ремонтом Вторинний ринок Комерційна нерухомість

    Ціна $

    Кількість кімнат

    Площа, м²

Обмін старої квартири на нову

Статистика показує, що зараз багато людей купляють свої квартири «з нуля»: більшість нинішніх покупців нерухомості - це ті, хто покращує свої житлові умови. Завдяки цій обставині trade! In, тобто зміна старого житла за рахунок нового, стає все більш затребуваним. Однак ця технологія розрахунків між покупцем нерухомості і її продавцем настільки ж суперечлива, наскільки й актуальна.

Trade in в ідеальному вигляді виглядає так: пан N змінює свою стару квартиру на нову, доплативши продавцеві деяку суму. Начебто все гладко. За винятком того, що «вторинка» пана N при продажі, як правило, оцінюється відсотків на 10 - 30% дешевше ринкової ціни - щоб знизити ризики. Формально ніякого грабежу та шахрайства по відношенню до N в цьому випадку не відбувається. Точно так само робить банк, готуючись дати кредит тому чи іншому забудовникові і оцінюює його 300 мільйонів всього в 150 мільйонів доларів. Що поробиш, ризик - благородна справа, особливо коли він зведений до мінімуму.

Найпростіший спосіб обміняти «вторинку» на житло в новобудові - продати свою стару квартиру, а виручені гроші вкласти в покупку нової. Ріелтори можуть вибудувати так званий «ланцюжок», підшукуючи для свого клієнта одночасно і покупця на стару квартиру, і продавця на нову.

У цьому випадку проводиться оцінка ринковоївартості наявної квартири. На неї знаходиться покупець, а виручені від продажу квартири кошти переводяться в рахунок договору інвестування будівництва нового будинку. Юридично ці дії оформляються договором інвестування будівництва з відстрочкою платежу на 2 - 3 місяці і договором доручення на продаж наявної квартири з перерахуванням коштів в рахунок договору інвестування.

Але, продати наявну квартиру, поки в ній хтось живе, досить складно. Більш того, до останнього часу інститут реєстрації за місцем проживання істотно ускладнював проведення такого роду угод: перед продажем квартири було необхідно виписуватися з неї і шукати місце, де можна було б тимчасово прописатися. Відповідно, старе житло продавали після завершення будівництва нового будинку, але і тут власника квартири чекав камінь спотикання: переїхати і прописатися в нову квартиру можна було тільки після оформлення у власність новобудови, тобто не раніше, ніж через кілька місяців після здачі будинку Держкомісії. Тепер, з новим житловим законодавством, який скасував реєстрацію за місцем проживання, це питання можна вважати вирішеним. Одною перешкодою для trade-in стало менше.

Виникає деяка незручність в тому випадку, якщо термін, що розділяє час продажу старої квартири і переїзд на нову, виявляється великий - кілька тижнів, а то і місяців. Але ця проблема теж цілком вирішувана: кілька місяців можна пожити і на орендованій квартирі. Це - аргумент «за»; аргумент «проти» полягає в наступному.

У житті все не так гладко, як на папері. «Вторинний ринок» не просто змінюється на "первинку" - вартість старого житла є лише однією зі складових, а друга складова - це доплата, тобто, як правило, банківський кредит. Так що оплачувати оренду квартири, розплачуватися за кредит і готувати кошти на обробку нового житла виходить досить накладно.

Як бачите, в системі обміну старого житла в рахунок нового поки більше винятків, ніж правил.

Відділ продаж
Моб.: 099 98 008 89 
Моб.: 097 98 008 89

Головний офіс
м. Івано-Франківськ
вул. П.Орлика, 8

Приєднуйтесь до нас

Цитадель на Youtube  Цитадель на Facebook  Цитадель на Google +