Перейти на новий сайт!
 • Наші об'єкти будівництва
 • Додати нерухомість
 • Знайти нерухомість
 • Новобудови Новобудови з ремонтом Вторинний ринок Комерційна нерухомість

  Ціна $

  Кількість кімнат

  Площа, м²

Квартирне питання: основні етапи ремонту

Ремонт може розтягнутися на довгі місяці і принести цілу купу проблем. Уникнути непередбачених витрат та інших неприємностей допоможе грамотне планування. Які види ремонту існують? В якій послідовності виконувати чорнові та оздоблювальні роботи? Як правильно розрахувати витрати? Читаємо далі...

Види ремонту

Від вибору виду ремонту залежить підсумкова вартість і час проведення робіт. На сьогоднішній день існує чотири основних види.

 • Косметичний ремонт передбачає оновлення інтер'єру без капітального перепланування приміщення і втручання в конструкцію.
 • Капітальний ремонт включає в себе розбирання і видалення конструкцій, заміну деталей і побутових систем. Такий ремонт передбачає великий обсяг робіт і значні витрати.
 • Євроремонт - одна з різновидів капітального ремонту. Відрізняється підвищеним рівнем складності зі зміною геометрії стін, підлог і стель.
 • Ремонт преміум класу включає в себе повний комплекс підготовчих, чорнових і чистових робіт. Він виконується відповідно до індивідуального дизайн-проекту з застосуванням найсучасніших матеріалів і технологій.

З чого почати?

Починати ремонт з покупки інструментів і матеріалів - велика помилка. Перш ніж отруїтися в магазин і приступити до роботи, необхідно скласти чіткий план і кошторис, детально прописати всі етапи ремонту, визначитися з послідовністю дій.

Головний етап планування - розробка дизайн-проекту. У ньому потрібно відобразити планування кімнат, розташування основної техніки, меблів, місця установки розеток і вимикачів. Для складання дизайн-проекту знадобиться схема квартири з розмірами кімнат, віконних і дверних прорізів.

Крім того, в етап планування входить вибір будівельних матеріалів і розрахунок їх кількості.

Купувати будівельні матеріали краще з невеликим запасом (+ 10% до розрахункової суми). Зокрема, це правило стосується шпалер з візерунком або орнаментом. Підгонка малюнка може «з'їсти» кілька метрів полотна. При складанні списку витрат, слід врахувати витрати на доставку матеріалів, вивіз будівельного сміття і роботу фахівців.

Від того, наскільки точно буде складено план ремонту, залежить правильність придбання будівельних матеріалів, інструментів і обладнання. Грамотний проект допоможе заощадити час і застереже від непередбачених витрат.

1 етап: демонтажні роботи

Демонтаж є початковим етапом будь-якого, як косметичного, так і комплексного ремонту. Не варто думати, що демонтаж обмежується тільки фізичними зусиллями і брудною роботою по знесенню. Це комплексне завдання, що вимагає грамотного і коректного рішення на кожному етапі. Відсутність спеціальних навичок і умінь, інструментів і обладнання можуть призвести до серйозних наслідків.

Демонтажні роботи включають:

 • Демонтаж міжкімнатних дверей, старих і непотрібних перегородок, антресолей і вбудованих шаф;
 • Демонтаж електричної проводки, вимикачів, світильників і розеток;
 • Демонтаж, сантехніки, газової плити, систем вентиляції;
 • Демонтаж підлоги і стелі;
 • Видалення старих покриттів: побілки, штукатурки, шпалер, і інших матеріалів;

Гостре питання про вивезення сміття та утилізації будівельних матеріалів варто продумати заздалегідь. Викидати такий тип відходів в контейнер, призначений для побутових повсякденних потреб, заборонено законом.

2 етап: заміна вхідних дверей

Двері - ключовий елемент безпеки і «особа» квартири, так що економити на покупці не варто.

Якісна двері повинні відповідати певним вимогам, серед яких надійність, міцність, зовнішній вигляд, зручність, тепло- і звукоізоляція. Всі ці характеристики залежать не тільки від якості і виду дверного полотна і дверної коробки, а й від правильної установки.

Перед покупкою необхідно визначити розміри отвору. Дверна коробка нових дверей повинна бути на 40-50 міліметрів вже і нижче нього.

3 етап: заміна вікон і підвіконь

Перший і найважливіший крок - кваліфікований завмер. Всі особливості і нюанси конструкції повинні бути враховані на цьому етапі. В іншому випадку є шанс, що заміна буде проведена неправильно.

При покупці вікон особливу увагу варто звертати на фурнітуру. Неякісні ручки, петлі та інші рухливі елементи можуть значно скоротити термін служби виробу. Так само як і двері, вікна повинні бути міцними, надійними, зберігати тепло і стримувати звук.

4 етап: заміна радіаторів опалення

Заміна батарей - один з етапів пристрої опалювальної системи.

Процес заміни включає в себе шість кроків:

 1. Демонтаж старого устаткування;
 2. Розмітка для монтажу нової батареї;
 3. Пристрій кріплень;
 4. З'єднання всіх деталей;
 5. Підключення до опалювальної трубі.
 6. Заміна труб

Перед початком установки нових труб необхідно демонтувати старі. Далі виконуються роботи по штробленню, монтажу труб водопостачання і каналізації, складання сантехнічної шафи.

Одним з найпоширеніших способів приховування труб вважається штробірованіе. Однак в малогабаритних квартирах кращими можуть виявитися інші методи. Труби без праці сховаються під мийкою, ванною, умивальником, пральною машиною або за унітазом.

Прокладка труб з використанням такого підходу дозволить полегшити доступ до встановлених комунікацій в разі необхідності, не вимагаючи демонтажу і повторного укладання плитки в зв'язку з поломкою труби всього в одному місці.

5 етап: монтаж електропроводки

Монтаж електропроводки слід здійснювати відразу у всій квартирі. В іншому випадку може вийти не цілісна система, а велика кількість розрізнених елементів, з'єднань, надставок і скруток, що в рази збільшить ймовірність поломки.

На першому етапі необхідно скласти план розміщення розеток і вимикачів і розрахувати загальну навантаження. Після цього можна приступати до монтажу проводки.

Прокладка проводки на стінах проводиться вертикально і горизонтально, при цьому електропроводка не повинна стикатися з металевими будівельними конструкціям.

6 етап: початкова обробка приміщення

На цьому етапі проводиться стяжка підлоги, монтаж гіпсокартонної стелі та перегородок, штукатурка стін.

Налив стяжки підлоги необхідно для вирівнювання або додання жорсткості поверхні, забезпечення нормованого теплозасвоєння підлоги, створення ухилу на перекриттях, а також для укриття трубопроводів і труб з електропроводкою.

Гіпсокартонні роботи виконуються з невеликою перервою - в одну два тижні. При складанні конструкцій необхідно дотримуватися всіх правил монтажу каркасів і зашивання. Помилки в складанні основного каркасу можуть привести до значних пошкоджень і тріщин в конструкції.

Наступний крок - штукатурні роботи. Оштукатурювання допоможе вирівняти поверхню стін і зробить їх придатними до будь-якої подальшої обробки.

При виконанні ремонтних робіт професіонали керуються трьома принципами черговості:

 1. Від «брудних» робіт - до «чистим»;
 2. Від технічних приміщень - до житлових;
 3. Працювати зверху вниз.

7 етап: укладання плитки

Укладання плитки починається з підготовчих робіт. Сюди входить формування стяжки підлоги і штукатурення стін. Далі необхідно розмітити розташування першого ряду і встановити опорні обмежувачі. Після можна приступати до укладання першого ряду або кількох різноспрямованих рядів по розмітці, поступово заповнюючи всю площу. Завершує плиткові роботи затирка швів.

8 етап: установка сантехніки

Монтаж сантехнічних приладів здійснюється після виконання всіх чорнових робіт. Ванна, раковина і унітаз підключаються до загальної системи водопостачання одночасно.

На цьому ж етапі встановлюються рушникосушки.

9 етап: фінішна обробка і установка електрики

Чистові роботи виконуються по завершенні всіх підготовчих і чорнових етапів.

Фінішна обробка підрозділяється на кілька ступенів:

 1. Шпаклювання стін;
 2. Встановлення натяжних стель;
 3. Малярські роботи;
 4. Обклеювання стін;
 5. Укладання ламінату, лінолеуму та інших покриттів для підлоги.

Розетки, вимикачі і світильники встановлюються в самому кінці.

10 етап: установка міжкімнатних дверей і плінтусів

Установка міжкімнатних дверей включає в себе врізку фурнітури, монтаж коробки, регулювання і кріплення, запенивание проемніка і установку лиштви. Збірка дверних блоків здійснюється перед безпосереднім монтажем.

Завершальним етапом ремонту є установка плінтуса.

Як розрахувати вартість ремонту?

Вартість ремонту квартири залежить від багатьох факторів:

 1. Від стану і вартості нерухомості;
 2. Від загальної площі приміщення;
 3. Від обсягу ремонтних робіт і ступеня їх складності;
 4. Від якості використовуваних матеріалів.

Відділ продаж
Моб.: 099 98 008 89 
Моб.: 097 98 008 89

Головний офіс
м. Івано-Франківськ
вул. П.Орлика, 8

Приєднуйтесь до нас

Цитадель на Youtube  Цитадель на Facebook  Цитадель на Google +