Продаж нерухомості майже завжди відбувається по одній і тій самій схемі. Заразми з Вами розглянемо етапи продажу квартир на вторинному ринку.
Етап 1: консультації та оцінка
При продажі квартир, перш за все, потрібно оцінити Ваш об'єкт. Найпопулярніший спосіб це вивчення тематичних друкованих видань з реальними пропозиціями з продажу нерухомості. А також вивчення пропозицій великих і відвідуваних українських Інтернет-порталів. Але, оголошення на інтернет сайтах можуть застаріти, або ціна на об'єкт уже давно змінилася, тому краще за все звернутися до професіонала.
Етап 2: ріелтори
Наступний досить важливий момент у продажу нерухомості квартир - подача об'єкта на ринок. Необхідно, щоб про продаж Вашої квартири дізналося побільше потенційних покупців. Сьогодні в Івано-Франківську існує близько 60-ти агентств нерухомості, які внесуть інформацію про Ваш об'єкті в свою ріелторську базу і будуть пропонувати її своїм покупцям. Але, зверніть увагу на те, що працювати краще з одим агенством. Ви можете запитати чому? Відповідь на це питання дуже проста: чим більше у ріелтора конкурентів, тим менше ймовірність того, що він буде витрачати свої гроші на справді якісну рекламу. Багато продавців помилково вважають, що підписання договору з одним агентом обмежує можливість продажу, тобто помилково припускають, що інші агентства не будуть приводити своїх покупців в їх квартиру .. Ні в якому разі. Крім того, як правило ріелтор, який підписав ексклюзивний договір з продавцем сам телефонує іншим агентствам, знайомим ріелторам, пропонуючи співпрацю в спільному пошуку покупця.
Етап 3: перегляди і торги
З досвіду професіоналів покупця цікавить кілька моментів: стан кімнат, сантехніки, висота стелі, а найголовніше його внутрішні відчуття у Вашій квартирі. Припустимо, покупець погодився і готовий обговорювати всі умови продажу нерухомості. Він обов'язково спробує поторгуватися, і тут є особливий вираз - витримати торг.
Етап 4: домовленість з покупцем
Якщо покупцеві сподобалась Ваша квартира, і він готовий її придбати, обов’язково Ви повинні наполягати на завдатку в забезпечення продажу нерухомості. Для того щоб грамотно оформити договір завдатку, а в подальшому і угоду, ми радимо все-таки заздалегідь звернутися до хорошого фахівця-ріелтора або оформляти договір завдатку в його присутності у нотаріуса. Надійніше оплатити супровід угоди ріелтору, ніж потім витратити тисячі доларів, нерви і час на судову тяганину.
Етап 5: перевірка, підготовка угоди, збір документів
Після того як складено всі папери і отриманий завдаток за квартиру, починається підготовка самої нотаріальної угоди купівлі-продажу нерухомості, тобто збір документів.
Етап 6: Нотаріус, реєстрація
Після укладання угоди купівлі-продажу продавець отримує нотаріальну копію договору купівлі-продажу. Покупець отримує оригінал договору купівлі продажу та виписку з єдиного Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію його як власника знову придбаної квартири.