Перейти на новий сайт!
  • Наші об'єкти будівництва
  • Додати нерухомість
  • Знайти нерухомість
  • Новобудови Новобудови з ремонтом Вторинний ринок Комерційна нерухомість

    Ціна $

    Кількість кімнат

    Площа, м²

У будівництві будинків і доріг часто використовується такий будівельний матеріал як бетон. Саме з нього роблять фундаменти, тротуарну плитку, тощо. Бетон складається з гравію або щебеню, води, піску, цементу і декількох інших компонентів, які не є основними в складі. Вважається, що бетон був винайдений англійським каменярем Джозефом Апсдіном в 1824 році, хоча це не зовсім так.

Насправді, Апсдін винайшов тільки цемент, що входить до його складу, значно удосконаливши, таким чином, бетон. Він змішував глину і вапняк, нагріваючи їх. Коли виходила однорідна маса, Апсдін розтирав її до стану порошку пудри і додавав воду. В результаті цієї процедури цемент виходив набагато міцнішим, ніж раніше.

Здавалося б, бетон робиться на століття. І, тим не менш, його досить легко розбити. У бетону висока схильність до виникнення тріщин, які рано чи пізно, з часом з'являються. Жоден будівельник, будь то висококваліфікований інженер або простий робітник не в силах запобігти трісканню бетону. Можна лише зробити так, щоб тріщини які з'являються були дуже дрібними.

Так чому в бетоні виникають тріщини?

Коли пісок, гравій, цемент та інші компоненти змішуються з водою, виходить маса, яка після застигання і утворює бетон. Але маса і застигає в міру висихання води, отже, суміш стискається. Саме цей процес і призводить до виникнення тріщин. Також тріщини можуть виникати в результаті зміни погодних умовах.

Особливо це помітно на прикладі старих навісних балкончиків, кромки яких через багато років експлуатації будинку являють собою досить сумне видовище - відсутність кутів як таких, що стирчить арматура. Причина в тому, що під час дощу бетон вбирає в себе певну кількість вологи. Коли дощ проходить і починає знову світити сонце, вода всередині бетону нагрівається. Відбувається розширення. Молекули бетону віддаляються одна від одної, і з'являються тріщини.

Втім, навіть за відсутності в структурі вологи, тріщини можуть виникати і через розширення самого бетону під час підвищення температури і звуження його при похолоданні. Зрозуміло, розтріскування відбудеться тільки при різкому перепаді температур, коли під час заморозків зовнішні шари звужуються, а в глибині температура опускається повільніше і з'являється різниця напруги в структурі. На жаль, з перепадами температур боротися неможливо, єдиний спосіб захистити бетонні стіни і перекриття - використовувати морозостійкі суміші і не забувати застосовувати різні утеплювачі.

Також бетонну масу в будівництві поєднують з металевою арматурою, що використовується як каркас. Це значно зменшує кількість, а також розмір тріщин, що виникають з часом. Ще для зменшення тріскання бетону існують спеціальні суміші, які розпилюють над бетонною поверхнею після його заливання. Суміші мають герметизуючі властивості і заважають вологообміну бетону з атмосферою. Таким чином, міцність теж підвищується.

Появи тріщин в бетоні неможливо уникнути, навіть жодному супер професійному будівельнику не в силах повністю протистояти цьому, але можливо значно згладити їх негативний ефект.

Відділ продаж
Моб.: 099 98 008 89 
Моб.: 097 98 008 89

Головний офіс
м. Івано-Франківськ
вул. П.Орлика, 8

Приєднуйтесь до нас

Цитадель на Youtube  Цитадель на Facebook  Цитадель на Google +